Отборът на Малишева от едноименния град в Косово се приблици до визита в България в европейските клубни турнири.

Малишева победи черногорския гранд Будучност (Подгорица) с 1:0, а именно победителят от този сблъсък ще е съперник на ЦСКА 1948 във втория кръг на Лигата на конференциите.

Родният клуб извади огромен късмет при жребия, защото макар да бе сред непоставените заради ниския си коефициент, изтегли възможно най-леката двойка от дългия списък с поставени отбори, някои от които представители на топ европейски първенства.

Но ЦСКА 1948 изтегли листче с имената на Малишева и Будучност в него, а след първите 90 минути от дуела на тези два балкански клуба, по-вероятната европейска дестинация на родния тим е Косово.

Иначе необяснимо защо Малишева и Будучност играха мача си в час, в който термометрите показваха 35 градуса, а това тотално ограничи и без това скромните откъм технически възможности отбори.

Теренът на местния стадион бе доста твърд и направо ужасяващ за футбол, темпото в жегата бе мудно, а единственият по-интересен момент дойде 67-ата минута, когато падна и голът. Вкара го младежкият национал на Косово Етник Брути, който донесе победен дебют на своя клуб в Европа.

Все пак още нищо не е решено в този сблъсък, реваншът на който е след седмица в черногорската столица Подгорциа.