Божидар Краев откри сметката си за Уелингтън и в домакински мач, след като вкара първия си гол за новия отбор при гостуването на Нюкасъл преди две седмици (1:3).

Българинът бе титуляр в домакинството на новозеландския отбор срещу Макартър в петия кръг на А-лигата на Австралия, спечелено с 4:1.

Краев участва в изработването на третия гол, преди сам да реализира четвъртия в 75-ата минута след страхотна контраатака.

Уелингтън взе и първата си победа след три равенства и една загуба на старта на сезона. Отборът е седми с 6 точки. Лидер е Мелбърн Сити с 13, като единствените две изгубени са от тима на Краев - 2:2 в миналия кръг.

Както обикновено, кръгът в австралийската лига не разочарова и се превърна във фестивал на голове - 26 попадения бяха вкарани в шестте двубоя.