Перфектният старт на сезона за Арне Слот начело на Ливърпул окончателно приключи, като след три победи без допуснат гол, мърсисайдци се сгромолясаха насред "Анфийлд".

Ливърпул загуби с 0:1 от Нотингам Форест, като освен първо поражение за сезона, това бе първата загуба от този опонент у дома от 1969-а насам. Поражението също така е едва второто, което Ливърпул допуска на "Анфийлд" в мач от Висшата лига за последните две календарни години.

А големият проблем пред мърсисайдци днес бе атаката, защото въпреки игровото си превъзходство и създадените достатъчно ситуации, гол във вратата на гостите така и не падна.

Матс Селс се отчете с няколко решаващи намеси на вратата на Нотингам, но и Ливърпул бе далеч от представянето в атака, което демонстрира в предишните мачове, особено в спечеленото с 3:0 дерби срещу Манчестър Юнайтед.

Освен това мърсисайдци инкасираха и първия си гол за сезона в 72-ата минута, когато Калъм Хъдсън-Одой завърши по чудесен начин една от контраатаките на гостите.  Той спокойно можеше да подаде на двама намиращи се на добра позиция свои съотборници, но реши да завършва сам, а след хубавия му удар това се оказа и правилното решение.

Така Норингам Форест победи на ниво Висша лига на "Анфийлд" за първи път от 1969-а, докато Ливърпул на Слот допусна своето първо поражение.

Снимка: Getty images

От това по отличен начин се възползва Манчестър Сити, който нямаше особено лесен следобед, но все пак победи Брентфорд у дома с 2:1.

Шампионите изостанаха в резултата още в началните секунди, когато Йоан Виса шокира Пеп Гуардиола и момчетата му, на които им трябваха около 20 минути да се съвземат.

През тези около 20 минути бе истинско чудо, че Брентфорд не вкара още един или два гола, защото гостите имаха достатъчно шансове, при това чисти, но не успяха да се възползват.

А когато не използваш шансовете си в дома на шампиона биваш наказан, като още до почиквата Сити осъществи обрат с два гола на Ерлинг Холанд.

Резултат 2:1, който се запази до самия край.

Така Сити продължи с перфектната си серия - 4 победи от 4 мача, докато Ливърпул допусна първо поражение и е втори с девет точки.