Кристиано Роналдо изведе Ал Насър с капитанската лента в официалния си дебют за клуба, но не успя да вкара гол в първия си мач в първенството на Саудитска Арабия. Легендарният португалец подписа умопомрачителен от финансова гледна точка договор за 200 милиона евро на сезон, като това неимоверно покачи така или иначе огромните очаквания към него. Днес Роналдо и компания победиха с 1:0 Ал Етифак, но единственото попадение не бе дело на седмицата.

Бившият играч на Бенфика и Бешикташ Андерсон Талиска стана автор на победния гол в мача - за 1:0 около петнадесетина минути преди края на първото полувреме.

Роналдо имаше своите шансове да се разпише, но така и не успя да го направи.

Преди днешния мач истерията около суперзвездата достигна до нови висоти, след като почти всички фланелки с името му бяха изкупени от местните фенове.

С трите точки днес Ал Насър излезе начело на класирането на местната Про Лига с общо 33 след 14 мача. Втори е големият съперник Ал Хилал, който е с 32, а и мач повече.

В следващия кръг съперник на Роналдо и компания ще бъде Ал Итихад.