"Невероятен ден за Португалия с исторически резултат. Страхотно представяне на един талантлив млад отбор.

Нашата селекция трябва да бъде аплодирана! Мечтата е жива! Ще вървим до края, слава на Португалия!".

Това е съобщението, с което Кристиано Роналдо се обърна към стотиците милиони свои последователи в Инстаграм час, след като изгледа почти изцяло от скамейката победата с 6:1 над Швейцария на осминафинал на Мондиала.

Звездата остана резерва и влезе при решен мач, а героите бяха други.

Кристиано поздрави и младока Гонсало Рамос, който зае мястото му в атака и вкара 3 гола.

А медиите в страната са в еуфория, като не пропускат да "ухапят" и Роналдо.

В дните преди осминафинала пресата се обърна тотално срещу своя любимец, който се държа арогантно към селекционера Фернандо Сантош след смяната му по време на мача с Южна Корея (1:2) в групата. И зовеше той да е на пейката, както и стана.

"Това е отбор, а не просто една суперзвезда", тръби "А Бола". И добавя - "Какъв футбол само! Симфония!".

Самият Сантош, който предприе смелия ход да остави Кристиано на скамейката, каза след победата:

"Роналдо продължава да е много важна част от отбора. Това, че днес не започна от първата минута, не променя този факт."

За Португалия идва мач срещу сензацията Мароко, а при победа на полуфинал чака победителят от Франция - Англия.