Кристиано Роналдо вкара три гола за Ал Наср, който спечели с 5:1 домакинството си на Ал Таи в първенството на Саудитска Арабия. Разгромът дойде след почивката, докато първото полувреме бе равностойно и гостите застрашаваха да отнемат ценни точки от гранда. А Ал Таи е през изпадане - трети отзад напред.

Отавио откри за домакините в 20-ата минута, но само две по-късно страхотен гол вкара Върджил Мисиджан за гостите. Лудият нападател помним със страхотни изяви в най-силните години на българския Лудогорец, включително важни европейски голове и изпълнения. Мисиджан наказа тима на Роналдо, а в следващите минути тормозеше отбраната отново.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Но в 36-ата минута го изгониха при доста странни обстоятелства. Не се разбра дали е заради посягане да ритне вратаря на Ал Наср, дали заради игра с ръка преди това... Но ВАР се намеси и съдията даде втори жълт картон на Върджил - нещо, което принципно не е прието да се случва след намеса на видеото. То е активно само за директен червен картон, дузпа или гол. Но - ето, втори жълт картон, изгонване още преди почивката.

В 45-ата минута домакините поведоха пак, вкара Абдулрахман Гарийб. След паузата се развилня Роналдо с трите си гола, а гостите вече нямаха сили без най-силния си играч и с 10 на терена.

Ал Наср събра 59 точки с успеха, но лидерът Ал Хилал продължава да е далеч напред. Тимът победи като гост Ал Шабаб с 4:3 и е със 71 точки, при само 9 оставащи кръга.

Александър Митрович вкара два пъти, а Сергей Милинкович-Савич добави още едно попадение за водача в класирането.

В листата на реализаторите в Саудитска Арабия води Роналдо с 26 гола, втори е Митрович с 22. Но в по-важното класиране напред е сърбинът с неговия тим.