Барселона ще може да увеличи още повече преднината си срещу Реал (Мадрид), след като "белите" допуснаха загуба като гост на Майорка. Столичани отстъпиха на домакините с 0:1 и така записаха трета загуба за сезона и втора в рамките на последния месец в Ла Лига.

Отборът на Карло Анчелоти остава с 45 точки, докато Барса, с мач по-малко към момента, има 50. Каталунците приемат Севиля по-късно тази вечер.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Карим Бензема пропусна срещата заради контузия, а непосредствено преди началото на Анчелоти му се наложи да прави вратарскя смяна заради проблем с Тибо Куртоа. Белгиецът бе заменен от Андрий Лунин в стартовия състав.

Автогол на Начо Фернандес след близо четвърт час футбол доведе до единственото попадение. Топката се отби в мадридския защитник и с променена тракетория прехвърли Лунин, който само изгледа как резултата става 1:0.

Винисиус спечели дузпа за Реал в началото на второто полувреме, а зад топката застана Марко Асенсио. Той стреля в долния ляв ъгъл на вратата, а Предраг Райкович спаси, с което домакините удържаха победата си в неделния следобед.

След няколко дни на Реал предстои участие в полуфиналите на световното клубно първенство. На 8 февруари испанците ще се изправят срещу египетския Ал Ахли.