Италия може да има шампион още тази нощ, след като Лацио продължи с кошмарното си представяне след подновяването на Серия "А".

"Римските орли" изненадващо загубиха с 1:2 гостуването си на борещия се за оцеляване Лече.

При тази ситуация, победа на Ювентус над Милан в дербито тази вечер, ще означава девета поредна титла за "бианконерите".

С поведението си в мача срещу скромния Лече, Лацио по никакъв начин не показа, че заслужава да остане в битката за върха.

А мачът започна прекрасно за гостите от Рим. Всъщност с първата си атака Лече вкара гол, но той бе отменен след намесата на ВАР, след като нападателят Манкосу си поведе топката с ръка.

И докато играчите на Лече все още се ядосваха за напразната си радост, не успяха да изнесат топката, притиснати от съперника. Тази преса даде резултат и Фелипе Кайседо откри резултата.

След гола Лацио изпусна няколко добри шанса да удвои, а това в крайна сметка се оказа фатално.

В 30-ата минута Кума Бабакар успя да изравни с глава, а в края на полувремето пък Лече изпусна дузпа чрез Манкосу.

Устремът за спасения на южняците обаче продължи и в самото начало на втората част нов гол с глава попари Лацио. Този път негов автор бе бранителят Фабио Лучони след центриране от корнер.

Гостите все опитаха да променят развоя на събитията, но играта им не се получаваше, а това само водеше до все повече нерви.

Кулминацията на отчаянието в бяло бяха действията на Патрик, който в самия край на мача ухапа съперник и заслужено напусна терена след червен картон.

Така Лече вече е над чертата с изпадащите, а Лацио може спокойно да мисли за следващия сезон, в който ще бъдат част от шампионска лига. Титлата по всичко личи ще остане при Ювентус.