Женският национален отбор на България по футбол допусна първо поражение в квалификациите за Европейското първенство в Швейцария следващото лято.

"Лъвиците" загубиха с 2:3 от Армения във втория мач от своята група, игран на стадион "Александър Шаламанов" в столицата.

Така след драматичната победа над Казахстан в първия кръг, родният тим допусна също толкова драматично поражение в групата, в която е още и отборът на Румъния.

Победителят в тази група ще отиде на бараж за място на Европейското, а подобен шанс ще има отборът, заел второто място.

Днес България геройски успя да се върне в този мач след изоставане от два гола, но за съжаление загуби срещата с гол в 92-ата минута.

Армения успя да открие в края на първата част след красиво попадения на Казанчян, която отправи мощен диагонален изстрел, който с помощта на гредата се превърна в гол.

Още в началото на второто полувреме гостите удвоиха след сходно попадение на Асатрян, но българските момичета показаха страхотен дух и напълно си заслужиха изравняването.

Ръсина успя да изравни след час игра, а след няколко пропуска и греда, равенството 2:2 бе факт в 85-ата минута.

Тогава Евдокия Попадинова се разписа от дузпа, а след гола българският тим усилено се хвърли в търсене на пълния обрат.

Но за съжаление отборът на Армения се възползва по отличен начин от ситуацията и с нова контраатака успя да стигне до победата, като голът вкара Сафарян.