Футболните националки на България започнаха с победа участието си в група С4 на европейските квалификации. Те спечелиха с 1:0 гостуването си на Казахстан, като дори пропуснаха и дузпа, но това не оказа особено влияние на мача, който те така или иначе контролираха.

Единственият гол в мача бе реализиран от Симона Петкова, която вкара в добавеното време на първата част, осигурявайки победата за българския тим.

Петкова бе точна за 1:0 само няколко минути, след като Ивана Найденова пропусна дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Лора Петрова.

В следващата си среща България приема Армения на стадион "Александър Шаламанов" - от 18.00 часа на 9 април (вторник.

Другият отбор в групата ни е Румъния. В първия си мач северните ни съседки разбиха арменките като гост с 5:0.