Легендарният капитан на Манчестър Юнайтед Рой Кийн бе директен и много критичен към поведението на играчите на Арсенал по време на неделното дерби с Ливърпул. Мачът в Лондон завърши 2:2, а ирландецът бе гост-анализатор в студиото на Sky Sports. Той бе много язвителен и съсипа от критики Арсенал и след 2:2 с Манчестър Сити преди месец, когато нарече тактиката на отбора след 2:1 в негова полза на полувремето "недостойна за голям клуб".

Тимът на Микел Артета тогава бе с 10 души след червен картон на Лео Тросар в края на първата част и донякъде бе обяснимо да се прибере изцяло в отбрана. Сега пак водеше с 2:1 на почивката, отново се прибра, допусна пак изравняване, но не това бе повод за критиките на Кийн.

"Арсенал постоянно се оплакват - имаме контузени, имаме наказани... Аз обаче не се притеснявам за контузените им играчи, защото очевидно не са толкова зле, днес някои от тях играха почти по цял мач - каза Рой след края. - Виж, притеснявам се за медицинския им щаб, хората постоянно спринтираха към терена. Винаги имаше техен играч, който се търкаляше по тревата, бавеха време, убиваха темпото на играта... Не ми харесва всичко това. И не е за първи път."

Любопитно, макар и далеч по-дипломатично, темата засегна и Арне Слот, треньорът на Ливърпул. В средата на второто полувреме той получи жълт картон за реакция край тъчлинията, но не се разбра точно какво е казал или направил.

На пресконференцията Слот обясни:

"Техните играчи изкараха много време по терена след почивката, но това се случва в един футболен мач. Интересното бе, че падаха точно, след като губеха топката.

В една такава ситуация Ибрахима Конате се приближи към тъчлинията и аз му казах - Това е ш***н майтап. А четвъртият съдия ме е чул и е помислил, че казвам тези думи за него, сигнализира на главния и той ми показа картон."

Артета, естествено, изобщо не прие такива обвинения към отбора му.

"Имахме много сериозни проблеми със състава и въпреки това предложихме невероятна динамика и темпо през първото полувреме - коментира испанецът. - Естествено бе през второто да не можем да продължим така.

Не знам кой какво е очаквал и как анализира играта ни, но това са реалностите. Разочарован съм от гола, който допуснахме за 2:2. Но като цяло равенството е най-справедливият резултат."

Арсенал е на 5 точки от лидера Манчестър Сити, който води с 23 в класирането. Втори е Ливърпул с 22.