Аржентина безапелационно се класира за полуфиналите на тазгодишната Копа Америка след 3:0 над Еквадор.

"Гаучосите" постигнаха четвърта поредна победа на турнира, като в този период допуснаха само едно попадение. Срещу колумбийците точни бяха Родриго Де Пол през първото полувреме плюс Лаутаро Мартинес и Лионел Меси през второто.

Суперзвездата на Барселона вкара и подаде за другите два гола и показа, че е готов да влачи отбора си към трофея, който би бил първи за Аржентина от 1993 г.

За целта тимът ще трябва да мине през полуфинал срещу Колумбия, която донякъде изненадващо снощи отстрани Уругвай след 0:0 и 4:2 при дузпи. Хосе Хименес и Матиас Вина изпуснаха наказателните си удари за урусите.

Аржентина може евентуално да срещне домакина Бразилия в мача за титлата, което не се е случвало от 2007 г. За целта "Селесао' трябва да си свърши работата срещу Перу на полуфиналите.

Отборът на Лионел Скалони започна да атакува от първата минута и в началото Лаутаро направи два пропуска. В 22-ата минута дойде първата възможност за Лео Меси, който бе изведен зад отбраната, но ударът му по земя срещна страничната греда.

Моментът на Аржентина дойде в 40-ата минута. Тогава еквадорският вратар Ернан Галиндес излезе да присича една топка, но Меси бе изведен зад него, след което пусна прекрасен пас към Де Пол, който пък завърши успешно атаката.

Еквадорците направиха не малко пропуски през второто полувреме и бяха наказани в края му. Лошо докосване на Пиеро Хинкапие позволи на Меси да отнеме топката, а след това да не прояви егоизъм и да асистира на Лаутаро, който вкара от чиста позиция в 84-ата минута.

В края на мача Меси сложи черешката на тортата с марковото си изпълнение на пряк свободен удар, което за него сякаш е като дузпа. Това беше четвъртият му гол на турнира.