Роберт Левандовски изравни най-доброто голмайсторско постижение за един сезон в Бундеслигата - 40 гола. Полският нападател отбеляза своето попадение №40 днес при 2:2 срещу Фрайбург и така повтори стореното от клубната легенда на Байерн (Мюнхен) Герд Мюлер през сезон 1971/1972.

Малката разлика обаче е в това, че Лева има на разположение още един мач - у дома срещу Аугсбург в последния кръг, в който може да счупи рекорда и еднолично да пренапише историята на германския футбол.

Полякът вкара дузпа в 26-ата минута, а след това съотборниците и треньорския щаб му направиха шпалир.

Левандовски е голмайстор №2 в историята на Бундеслигата със своите вече 276 гола. Изостава единствено от Мюлер, който има космическите 365.

32-годишната деветка на Байерн е реализирал своите попадения за общо 349 двубоя, докато Мюлер се е нуждаел от общо 427 срещи. Легендарният германец е играл единствено за Байерн в първенството на родината си, докато Левандовски изгря като звезда на Борусия (Дортмунд) и чак тогава премина при баварците.

Кръг преди края Байерн е сигурен шампион с двуцифрена преднина пред втория в класирането - РБ (Лайпциг). През настоящия сезон Левандовски е вкарал своите 40 гола в едва 28 мача.

За четвърти път в кариерата си той има 30 или повече гола в рамките на един сезон в Бундеслигата.