Левски победи у дома Ботев с 3:1 в първия си домакински мач в шампионата за сезона. Давиде Мариани вкара два гола, един добави Иван Горанов. Гостите имаха своите шансове, а за тях точен бе Еберт Кардосо.

Така при следващата среща на двата традиционни български тима на стадиона на "сините", серията без победа на "канарчетата" като гост на "Герена" ще е вече 30-годишна. Последният успех на Ботев на "Георги Аспарухов" е от 1990-а. След това те записаха победа над Левски в София, но на ст. "Васил Левски" (1997 г.).

Мачът тръгна със спорен момент - още във втората минута гостите искаха дузпа, и то основателно.

Мартин Райнов задържа очевидно за фланелката Кристиан Димитров от Ботев след корнер, и то пред очите на рефера Никола Попов, който бе на метър и виждаше всичко.

Съдията не отсъди нищо.

Левски поведе с малка доза късмет в 10-ата минута, когато Мариани стреля по диагонала, топката се вдигна от рикошет в крака на бранител и стана несасяема за вратаря Георги Аргилашки.

Това бе пето попадение за швейцареца за сезона във всички турнири.

Ботев имаше три отлични положения до почивката, пропуснати от нападателя Тайлон. Той на два пъти излизаше очи в очи с вратаря Миятович, но пропусна. После не успя да засече топката пред празната врата след добро центриране.

Снимка: Bulphoto

В 45-ата минута гостите стигнаха до заслужено с оглед на първото полувреме изравняване. Еберт Кардосо заби красиво по диагонала с левия крак - 1:1.

Левски излетя в атака на старта на второто полувреме, за да получи отново аванс само шест минути след неговото начало.

Мариани завъртя от пряк свободен удар топката в горния ъгъл над стената и направи безпомощен Аргилашки.

Последваха най-силните минути на домакините, които имаха още три отлични ситуации. Два пъти пропусна Станислав Иванов, а резервата Станислав Костов уцели греда.

Гостите избледняха след силното първо полувреме, като единствено Тодор Неделев опита марково от центъра да прехвърли вратаря Миятович, но не успя.

Иван Горанов направи нещата спокойни за Левски десет минути преди края, като стреля ниско и топката мина под този път ненамесилия се добре вратар на гостите. 3:1 и серията на кошмарите на Ботев на този стадион продължава.

Левски събра 7 точки от първите три кръга и гледа към четвъртък, когато на "Герена" идва АЕК (Ларнака) за реванш от Лига Европа.

След 0:3 в първия мач и без публиката си, "сините" ще трябва да покажат много воля и силна игра, за да имат шанс за обрат.