Лудогорец остава единственият отбор с пълен актив в първенството след три кръга, след като трудно пречупи гостуващия Витоша (Бистрица) - 2:0.

Попадението на облекчението дойде в 79-ата минута, вкара го Якоб Швиерчок. Трите точки бяха подпечатани формално от късен гол на Джоди Лукоки.

Полякът Швиерчок реагира най-съобразително след отбита от вратаря на гостите Николай Георгиев в наказателното поле, задържа топката и я прати под гредата между куп от тела. И всички в Лудогорец отдъхнаха...

Споменатият Георгиев направи силен мач като спаси поне 4 чисти положения.

Витоша тръгна в мача нахакано и опита контраатаки в първите минути, стигна и до първата опасност, но Георги Амзин с глава не уцели вратата.

След 25-ата минута обаче Лудогорец натисна, а гостите "паркираха автобуса" пред вратата.

Особено силен бе натискът след почивката и до гола отбраната на Витоша се справяше чудесно. Швиерчок обаче успя да пробие бента и донесе точките за шампиона.

Попадението на Лукоки в последните секунди дойде щастливо след рикошет, пак от удар на поляка.

Разград е на върха в класирането след третия кръг, а тимът от Бистрица остава единствен без спечелена точка.