Левски постигна трета поредна победа в българския футболен шампионат, надигравайки Арда при гостуването си в Кърджали с 3:0 в 24-ия кръг.

"Сините" на Станимир Стоилов изиграха най-силния си мач от началото на годината и то срещу труден съперник, като в четвърта поредна среща не допуснаха попадение след равенството с Лудогорец (0:0) и победите над Хебър (2:0) и Ботев Враца (2:0).

Днешните гости си направиха мача много лесен с ранен гол на Роналдо и още един до края на полувремето, който бе дело на Рикардиньо. Крайният резултат оформи Ивелин Попов от дузпа в началото на втората част.

Така Левски зарадва Стоилов в неговия мач №250 в българския елит. Тимът му вкара три гола в един мач за първи път от 20 август, когато бе победен Хебър с 4:0. За първи път толкова попадения бяха отбелязани в гостуване от столичани.

Триумфът качва Левски с цели три позиции до четвъртото място с актив от 41 точки, като това може да се промени при евентуална победа на Локомотив Пловдив в днешното градско дерби с Ботев.

Арда прекъсна серията си от три поредни домакински победи, дошли срещу двата пловдивски отбора и Спартак Варна. Тимът на Александър Тунчев остава осми в таблицата с актив от 35 точки.

Левски поведе още в шестата минута, като голът реализира Роналдо, който беше под въпрос за днешната среща. Бразилецът се възползва от много добра работа на сънародника си Уелтън, който надбяга двама бранители и центрира на далечната греда, а там Роналдо стреля точно от воле.

Шеметното начало на "сините" им донесе нужната увереност и в 20-ата минута те бяха на сантиметри от втори гол. Жереми Петрис центрира от десния фланг, а Рикардиньо този път бе човекът, който засече от воле, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Логичното се случи в 32-ата минута, когато резултатът стана 2:0. Ивелин Попов получи пред границата на наказателното поле и стреля. Ударът му не бе особено силен, но Рикардиньо подложи крак и отклони топката, колкото тя да заблуди Анатолий Господинов.

В края на полувремето Левски направи нова добра атака, когато Роналдо пусна успоредна на врата топка по земя, но двама играчи в жълто се разминаха с голово отклоняване.

В самото начало на втората част ситуацията за домакините стана още по-тежка. В опита си да изрита една топка Илия Юруков намери крака на Рикардиньо и съдията отсъди дузпа. Така в 49-ата минута Ивелин Попов застана зад бялата точка и уверено направи резултата 3:0.

Арда показа проблясък след час игра, когато бе близо до това да върне едно от попаденията. Ел Мами Тетах се измъкна от защитата на гостите и излезе сам срещу Пламен Андреев, но младият страж направи супер спасяване. Малко след това вратарят се намеси и след пряк свободен удар на Радослав Цонев.

Левски пропусна изгодна възможност да вкара четвърти гол в 84-ата минута, когато след атака от дясно Уелтън получи топката и стреля от чиста позиция, но Анатоли Господинов спаси.