Левски прекъсна ужасяващата си серия от три поредни загуби с голова разлика от 2:10, записвайки успех над Берое.

"Сините" спечелиха мача с минималното 1:0. Измъчен успех, но все пак доста важен от психологическа гледна точка преди старта на плейофната фаза на шампионата.

В герой за Левски се превърна Асими Фадига, който осем месеца след онзи феноменален гол във вратата на Айнтрахт пред пълните трибуни на "Васил Левски", успя да вкара едва второто си попадение със синия екип.

Отново хубав гол от дистанция, с който Левски най-сетне успя да победи и да си осигури поне една седмица спокойствие преди заключителните и най-трудни мачове от сезона.

Левски имаше тотален контрол над мача и владението на топката, но истината е, че през повечето време това се изразяваше в пасове назад и настрани, без да се стига до опасности.

През първото полувреме Евертон нацели греда, но до положението се стигна след щастлив рикошет. През втората част имаше няколко опасни удара от дистанция, но не и създадени чисти положения от смислени атаки.

Дори и голът падна, след като рикошет осигури пространство на Фадига, който от дистанция се разписа.

Трябва да отчетем, че Берое бе приел тотално дефанзивна тактика и не отправи точен удар през всичките 90 минути. Старозагорци се бореха за точка, която можеше да се окаже и с цената на спасение в елита.

Но в крайна сметка Левски заслужено взе своето и влиза в плейофите с 54 точки на временното четвърто място, което обаче още утре може да се превърне в пето, ако Локомотив (Пловдив) вземе поне точка в мача си срещу ЦСКА 1948.

Берое пък остава на 11-ото място и ще трябва да се бори за своето спасение, след като заради един гол по-лоша голова разлика от Славия, ще бъде част от долната плейофна шестица.