Арсенал ще изпрати съботната вечер като лидер във Висшата лига на Англия.

Това е факт, след като "артилеристите" се върнаха на победния път с успех от 2:0 над Уулвърхемптън.

На фона на отпадането от Байерн в Шампионска лига след 2:2 у дома и 0:1 в Мюнхен, Арсенал направи сериозна домакинска издънка в битката за титлата, падайки от Астън Вила у дома.

Негативната серия бе прекъсната тази вечер, с напълно заслужен успех над "вълците", с който Арсенал макар и временно ще бъде лидер в класирането.

"Артилеристите" имат 74 точки, една повече от Манчестър Сити и три повече от Ливърпул, като и двата тима са с по мач по-малко.

Днес Арсенал напълно надигра своя опонент и отправи цели 24 удара към вратата му, но успя да се разпише едва в края на двете полувремена.

В 45-ата минута точен бе Леандро Тросар, когато с красив диагонален шут успя да преодолее противниковия страж.

Въпреки превъзходството си, Арсенал така и не успя по-рано да реши мача си, като трябваше да чака до 95-ата минута, когато Мартин Йодегор успя да вкара с технично изпълнение от малък ъгъл.

Така Арсенал взе един от двата си наглед по-леки мачове до края на сезона. За "артилеристите" предстоят лондонски дербита срещу Челси и Тотнъм, които могат да се окажат и ключови в амбициите на тима за титлата.