"Левски" прекъсна серия от шест мача без победа на стадион "Берое" след победа в Стара Загора с 4:0 в мач от плейофната фаза на Първа лига.

Така "сините" задминаха своя съперник и го водят с две точки в битката за третото място в първенството.

Хората на Делио Роси играха с много настроение в съботния следобед и вкараха красиви голове, като отново показаха стабилна игра в защита, подобно на мача с "Верея". Записаха втора поредна суха мрежа.

Още в седмата минута Божидар Митрев трябваше да се намесва след удар с глава. Старозагорци имаха своите шансове в хода на мача, но им липсваше завършващия удар.

В 21-а минута гостите поведоха. Давид Яблонски реализира от границата на наказателното поле с фантастичен плътен удар от воле.

В края на полувремето Жорди Гомес вкара с гол, който е претендент за най-красивия през целия сезон. Той намери по фантастичен начин топката отдалеч и я прати неспасяемо в горната греда, преди тя да влети във вратата.

В 86-а минута Роман Прохазка оформи класическия резултат със силен изстрел, който бе в обсега на Георги Аргилашки, но вратарят не успя да избие. Така Прохазка стана третият най-резултатен чужденец в историята на "сините".

Минута преди края Паулиньо наниза четвърти гол след пас на резервата Антони Белмонт. Така "Берое" записа поредна тежка загуба от трите най-силни отбори в шампионата след 0:7 от "Лудогорец" и 0:6 от ЦСКА.