"Манчестър Сити", който вече си осигури титлата във Висшата лига, спечели с категоричното 4:1 като гост срещу "Уест Хям" в двубой от 36-ия кръг от английското първенство.

Така тимът подобри клубния си рекорд и вече има 102 реализирани гол в рамките на кампанията във Висшата лига. "Небесносините" са с 93 точки на първо място, докато Уест Хям остава застрашен от изпадане с 35 точки на 15-то място.

"Гражданите" откриха резултата в 13-ата минута с удар от дистанция на Лирой Сане след пас на Рахим Стърлинг.

В 27-ата минута Кевин де Бройне изпрати топката в наказателното поле и опитният бивш футболист на шампионите Пабло Сабалета се вкара автогол.

Лондончани върнаха един гол във вратата, пазена от Едерсон Мораес, след прецизен удар от фаул на Арън Кресуел три минути преди края на първата част.

"Сити си върна" аванса от две попадения в 53-ата минута чрез Габриел Жезус, който се разписа отблизо след асистенция на Рахим Стърлинг.

Само 11 минути по-късно Стърлинг подаде към Фернандиньо, който оформи крайното 4:1.