Черно море изхвърли Левски от осминафиналите за Купата на България след изпълнение на дузпи в изключително драматичен мач на стадион "Тича" във Варна.

Двата тима завършиха наравно 2:2 в редовното време, като домакините успяха да изравнят в последната минута чрез Георги Божилов.

При изпълнението на дузпи, Фелипе Нашименто можеше да прати "сините" напред с финалния удар, но се подхлъзна и изпрати топката над вратата. Това бе първото докосване на португалеца, който се появи в игра именно с цел да изпълни наказателен удар.

Така варненският кошмар за Левски срещу Черно море продължи след 6:7 при дузпите. В последните 4 сезона "моряците" победиха на три пъти столичния гранд в турнира, като един от случаите беше във финалния мач.

Снимка: БТА

Срещата започна ударно, като само след 12 минути игра на "Тича" паднаха две попадения.

Гостите от София поведоха в 9-ата, когато топката достигна до Жерсон Кабрал. Холандското крило се освободи от бранител и отправи хубав удар към вратата, който се отклони от гърба на Васил Панайотов и влетя във вратата залъгвайки вратаря.

Варненци обаче реагираха чудесно, като само три минути по-късно опитният Георги Илиев изведе Атанас Зехиров, който технично пусна топката покрай легналия Божидар Митрев.

Преди двата гола "сините" трябваше да правят принудителна смяна, след като централният бранител Холмар Ейолфсон усука коляното си и напусна терена.

Двата тима продължиха с активната си игра, като добри ситуации се откриха пред Жоржиньо и Яблонски, а в края на полувремето Георги Илиев изпълни чудесен пряк свободен удар, но Божидар Митрев спаси.

Левски имаше сериозни претенции за дузпа в 34-ата минута, когато топката се удари в ръката на Пламен Димов, но съдията остана безмълвен.

През втората част на терена във Варна преобладаваха единоборствата и нарушенията, като двата тима рядко връзваха повече от два паса.

Снимка: Bulphoto

Все пак Левски постепенно се пренесе в половината на Черно море, макар да не успяваше да стигне до опасно положение.

Тогава дойде 78-ата минута, когато Яблонски прати топката в наказателното поле, Пламен Димов се размина с нея и тя попадна в Хали Тиам. Останал на метри от вратата на Макенджиев, сенегалецът разстреля вратаря и изведе Левски напред в резултата.

Левски пропусна да реши всичко в мача в 83-ата минута, когато Станислав Костов изпусна от чиста позиция. "Моряците" пък имаха чудесен шанс в 85-ата минута, но Ради Василев пропусна с глава.

Така се стигна до 92-ата минута, когато финалният натиск на Черно море даде резултат и варненци успяха да изравнят.

Влезлият като резерва Георги Божилов по чудесен насочи топката след центриране на Мирослав Енчев и прати мача в продължения.

В тях не се случи нищо интересно на терена, което означаваше, че сблъсъкът ще се решава след изпълнение на дузпи.

Авторът на изравнителния гол Георги Божилов уцели гредата за "моряците', а когато Нашименто трябваше да реши всичко, дойде кошмарното му подхлъзване. То бе последване от точно изпълнение на Пламен Димов от Черно море и нов португалски пропуск за Левски - Нуно Реиш нацели гредата.