Носителят на купата на България Славия отпадна на осминафиналите на турнира, след като загуби като гост от Лудогорец.

В Разград шампионите на България се наложиха с 4:3 след изпълнение на дузпи, а в редовното време и продълженията мачът завърши 2:2.

В герой за Лудогорец при наказателните удари се превърна стражът Хорхе Броун, който спаси ударите на Милен Гамаков и Георги Йомов. Пропуск за Лудогорец при дузпите пък направи Лукас Саша, но той в крайна сметка не се оказа фатален.

В редовното време головете отбелязаха Якуб Швиерчок на два пъти за домакините и Галин Иванов на два пъти за гостите.

Българският национал даде аванс на Славия в 14-ата минута, когато с удар от фаул изненада Броун и гостите поведоха в резултата.

Попадението накара домакините да играят доста по-активно в атака, но комбинациите им не се получаваха. Така се стигна до 35-ата минута, в която Швиерчок със самостоятелен пробив изравни за 1:1.

Отново полякът реализира в 74-тата минута с хубав удар със завъртане, за да изведе домакините напред в резултата. Швиерчок можеше спокойно да завърши мача и с хеттрик, но на два пъти бе спиран от гредите.

Макар да се оказа в ролята на догонващ, отборът на Славия бързо намери сили да изравни. Това стана чрез Галин Иванов, който в 77-мата минута се измъкна от Сисиньо и с хубав удар в близкия ъгъл вкара за 2:2.

В продълженията Лудогорец бе по-активният отбор, но пропуски направиха Швиерчок и влезлият като резерва Клаудиу Кешерю. Румънецът обаче отбеляза при дузпита, като той бе точен при петото изпълнение за "орлите", с което донесе успеха на тима си.