"Левски" сложи край на серията си от 5 поредни шампионатни мача без победа.

В двубой от 19 кръг на Първа лига "сините" спечелиха с категоричното 3:0 домакинството си на Локомотив Пловдив.

Така тимът даде отговор на въпрос от феновете на трибуните, които в първите минути на двубоя вдигнаха плакат с надпис "Кольо, кога ще бием", насочен към треньора Николай Костов.

Спецът имаше нужда от тази победа, защото в клуба упорито се говореше, че при евентуален негативен развой Костов ще бъде уволнен.

Атака от агитката за пореден път имаше и към собственика Наско Сираков, който чу викове "Оставка!", както и скандирания "Мъри Стоилов!".

БТА

Головете за "Левски" отбелязаха Кристиан Димитров, Уелтън и Рикардиньо от дузпа.

Въпреки успеха, "сините" остават на шесто място в класирането.

Тимът на Николай Костов има 32 точки - колкото е активът и на петия ЦСКА 1948, но "червените" са с цели два мача по-малко.

Локомотив Пловдив пък остава на четвърто място с 35 точки, като това бе втора поредна загуба за "смърфовете" в шампионата.