След девет години пауза Ботев (Пловдив) отново прие мач на своя стадион "Христо Ботев" и го превърна в истински празник за 18 хиляди души.

"Жълто-черната" публика направи изключителна атмосфера, която няма аналог за българския футбол през последните години.

На терена Левски победи с 1:0, но по трибуните нямаше ядосани хора, защото феновете на Ботев се насладиха на истински празник. Той беше изпълнен с непрестанна пиротехника, фойерверки и скандирания от трибуните, породени от радостта, че Ботев след 3425 дни отново има дом.

Още в началото на мача той бе прекъснат за дълго време заради десетките факли по трибуните, които направиха димна завеса. Същото се случи и в началото на втората част, като имаше и огромна заря, което наложи в края да се даде 15-минутно продължение. В началото феновете на Ботев разгърнаха транспарант "днес вашият кошмар се завърна". а в началото на второто полувреме дронове изписаха думата "колежа".

Феновете на "сините" също допринесоха за атмосферата, но по негативен начин. Те скъсаха мрежата, която е опъната пред сектора за гости. Това се случи през първото полувреме на двубоя с Ботев (Пловдив), с който се открива новото съоръжение на "канарчетата". След това агитката на "сините" запали огън от откраднати артикули на домакините.

Единственото попадение в мача падна в 65-ата минута, като негов автор бе Рикардиньо. С тази победа Левски сякаш си гарантира мястото в топ 6, като вече има 51 точки и води с шест на седмия Славия два кръга преди края на редовния сезон. Ботев десети с 29 точки, като записа шести пореден мач без успех.

През първото полувреме голови положения пред двете врати почти нямаше, като единствените опасности идваха от далечни удари на "сините".

Първият такъв дойде от Ивелин Попов в петата минута, като топката мина високо над вратата. Само секунди по-късно той опита отново и резултатът бе същият.

Снимка: БТА

В 21-ата минута Уелтън имаше претенции за дузпа след падане в наказателното поле, но вместо това му бе показан заслужен жълт картон.

Най-хубавият опит през първата част дойде в самия й край, когато Филип Кръстев изстреля бомба от дистанция, но топката мина малко над напречната греда. Това можеше да е голът на сезона при малко повече късмет.

Мачът беше прекратен за много дълго време в началото на второто полувреме, а след подновяването гледахме съвсем различен футбол. В 63-ата минута Ботев направи страхотна атака, като Николай Минков проби отдясно и подаде на Антоан Бароан, който от почти нулева дистанция удари страничната греда.

Снимка: БТА

Още в следващата атака Левски наказа своя съперник. Защитниците в "жълто-черно" направиха непростима грешка, а Роналдо излезе сам срещу вратаря. Последва спасяване, но топката попадна в Рикардиньо и той вкара на празна врата за 1:0.

Малко след това Уелтън стреля, а Хидайет Ханкич Спаси, като след това Филип Кръстев направи лоша добавка от изгодна позиция.

В края на мача, включително и в 15-минутното продължение, Ботев натисна и направи няколко опасни атаки, но не стигна до чисто голово положение.