Барселона постигна категоричен успех с 4:0 над Бетис в мач от 32-ия кръг на Ла Лига.

По този начин "блаугранас" събраха 79 точки на върха във временното класиране, на 11 пред втория Реал Мадрид шест кръга преди края на сезона. При две победи Барселона ще си гарантира титлата, каквото и да се случи в останалите мачове. Бетис е шести с 49 пункта.

Барселона поведе в резултата в 14-ата минута, когато Рафиня центрира към Андреас Кристенсен и датчанинът бе точен с глава .

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Бетис остана с човек по-малко в 33-ата минута, когато Едгар Гонсалес получи втория си жълт картон след фаул срещу Педри.

Само три минути по-късно Барса се възползва от численото си превъзходство, когато Жул Кунде подаде на Роберт Левандовски и последният показа головия си нюх.

В 39-ата минута Рафиня също се разписа, като получи супер пас от Бускетс зад защитата. Първоначално голът не бе признат, но с помощта на ВАР се видя, че засада няма.

В 82-ата минута Барселона вкара за 4:0 след автогол на Гуидо Родригес. Минута след това на терена се появи 15-годишният Ламин Ямал, който направи своя дебют в Ла Лига.