Лудогорец загуби с 0:2 гостуването си на белгийския гранд Андерлехт в същинската фаза на турнира Лига Европа.

Разградчани трябваше да се справят с човек по-малко на терена повече час, а това до голяма степен ограничи шансовете им за позитивен резултат от белгийската столица.

Поражението от Андерлехт означава, че след три срещи родният шампион продължава да няма гол в тази фаза на турнира, а спечелената точка е само една. Лудогорец стартира турнира с поражение от Славия (Прага) у дома, след това направи нулево реми срещу друг чешки тим в лицето на Виктория (Пилзен), а днес дойде и поражението в Брюксел.

"Констант Ванден Сток" се оказа фатално място за родния шампион за втори път в рамките на година и половина, след като Андерлехт изхвърли разградчани от 1/16-финалите на Лигата на конференциите след изпълнение на дузпи през 2023-а.

Днес мачът бе белязан от директен червен картон за играч на Лудогорец. По доста наивен начин си го изкара Кайо Видал, който още преди да са изтекли 30 минути игра трябваше принудително да напусне терена.

В една наглед безумна ситуация, в която Видал бе задържан от противник и съдията отсъди нарушение в негова полза, бразилецът посегна с лакът и удари играча на белгийския тим. Първоначално реферът показа жълт картон на играча на Лудогорец, но след това ВАР се намеси и го привика да прегледа ситуацията, което доведе до промяна на решението му.

Червен картон, около който едва ли някой в Разград може да спори.

А тази първа част, в която единствените голови положения бяха в първите 10 минути, завърши с доста нерви и раздаване на жълти картони за играчи на Лудогорец - 4 между 40-ата и 45-ата минута.

Всичко това предизвика напрежение в сектора за гости, от който полетяха бутилки по терена.

Ясно бе, че у дома и с човек повече Андерлехт ще направи всичко възможно да стигне до успеха и логичното се случи в 67-ата минута.

След отлична атака удар на Шимич бе спасена от вратаря Бонман, последвалата добавка бе избита от бранител, но никой в бял екип нямаше какво да направи при третия удар в рамките на секунди, който Самуел Едозие превърна в гол - 1:0.

Минутите до края на мача изтичаха без Лудогорец да успява да създаде нищо интересно, докато не дойде последната 90-а.

Тогава след центриране от пряк свободен удар Нареси свали топката към Руан Крус, който изравни, но радостта на родния тим бе кратка.

ВАР отново се намеси, за да сигнализира на главния рефер, че при центрирането асистиралият за гола Нарес ие бил в засада, а това означаваше, че гол за Лудогорец няма.

А и малкото останали надежди за изравняване приключиха секунди по-късно, когато Андерс Дрейер вкара за крайното 2:0.

Така Лудогорец заема 33-о място от 36 тима след три кръга в Лига Европа, като има една точка, но няма вкаран гол и е допуснал четири във вратата си.