"Ливърпул" се класира за финала на Шампионска лига, след като отстрани "Рома" с общ резултат 7:6 на полуфиналите.

Лудата среща реванш на "Олимпико" в Рим завърши с победа 4:2 за домакините, но успехът с 5:2 за мърсисайдци преди седмица им осигури осми финал в турнира.

На 26 май в Киев ги чака най-успешният отбор в надпреварата - "Реал" (Мадрид), който ще опита да триумфира за трета поредна година.

Снимка: Getty images

Двубоят на "Олимпико" започна с очакван натиск за домакините, които вярваха, че са способни на нова победа с 3:0, след тази срещу "Барселона" в предишния кръг.

Това обаче отвори пространства за "Ливърпул", който лесно можеше да разгъща любимите си контраатаки.

Именно след такава, англичаните успяха да открият резултата още в 9-та минута.

Роберто Фирмино напредна и пусна чудесен пас към Садио Мане. За сенегалеца не оставаше нищо освен да вкара и смълчи "Олимпико".

Голът поуспокои началния устрем на "вълците" и играта се изравни.

Така се стигна до 15-та минута, когато "Рома" изравни, не без помощта и на късмета.

Деян Ловрен опита да изчисти топката от малкото наказателно поле, но тя срещна главата на съотборника му Джеймс Милнър и влетя във вратата, връщайки надеждите на домакините.

Мачът продължи да е бърз и двуостър, а десет минути след нелепия изравнителен гол, "Ливърпул" успя отново да излезе напред в резултата.

Отбраната на "Рома" не се справи добре с изчистването на центриране от корнер, забрави за Вайналдум, а холандецът вкара с глава.

Джеймс Милнър бе близо да си отбележи втори автогол в мача. Удар на Ел Шаарауи се отби от крака на англичанина и срещна гредата.

През втората част отново имаше неспирни атаки, повечето от тях към вратата на "Ливърпул".

"Рома" опита всичко, за да спечели мача. Още в първите минути на второто полувреме Един Джеко се откъсна от отбраната и бе фаулиран в наказателното поле, но дузпа не последва, защото се оказа, че босненецът е бил в засада. При повторенията обаче се видя, че такава няма.

Само три минути по-късно, логичното се случи и "Рома" стигна до изравнителен гол. Кариус изби удар на Ел Шаарауи право в Един Джеко, а нападателят на "вълците" нямаше как да сбърка - 2:2.

"Рома" се хвърли още по-активно в атака, но така и не успяваше да порази Лорис Кариус за трети път.

Най-дискусионната ситуация дойде в 64-та минута. Удар на Ел Шаарауи, който влизаше във врата на "Ливърпул", срещна ръката на Александър-Арнолд, но отсъждането бе корнер, а не дузпа.

В следващите минути мърсисайдци все по-често поглеждаха към вратата на Алисон, а няколко удара на Един Джеко пък не намериха очертанията на вратата на Кариус.

Пет минути преди края, "Рома" стигна до трети гол. Вкара го Раджа Наинголан с красив удар от далечна дистанция.

Снимка: БТА

Но това не бе всичко, в даденото от съдията продължение, "Рома" получи правото да изпълни дузпа. Раджа Наинголан вкара за 4:2, но време за повече нямаше.

Пирова победа за "вълците", които нанесоха първо поражение на "Ливърпул" през сезона в Шампионска лига, но на 26 май в Киев, на терена ще излязат именно мърсисайдци.