Ливърпул показа офанзивна мощ и спечели трети мач за първите четири кръга от Висшата лига.

Мърсисахдци сразиха с 3:0 Астън Вила, в един от най-силните мачове на "Анфийлд" в последните месеци.

С доста настроение, офанзивен футбол и разнообразни атаки, играчите в червени екипи просто не дадоха шанс на своя опонент, който само в рамкитена 14 дни вкара 15 гола, но днес трябваше да капитулира.

Всичко започна перфектно за домакините, защото още в третата минута на двубоя Доминик Собослай вкара дебютния си гол в английския футбол, бележейки с отлично насочен шут от границата на наказателното поле.

Фиестата в мач №300 на Юрген Клоп начело на клуба продължи, а автоголът, който Мати Кеш си отбеляза в 22-ата минута означаваше 2:0 в полза на Ливърпул.

Осве двата гола, мърсисайдция направиха и доста пропуски, а в началото на втората част Мохамед Салах уби интригата с гол за 3:0, което се оказа и крайният резултат.

Така Ливърпул се намести на третото място с 10 точки, две по-малко от шамопиона Манчестър Сити, който към момента продължава да е единственият тим с перфектен актив от старта на сезона.