Ливърпул и Арсенал завършиха наравно 2:2 във фантастично зрелище на "Анфийлд", което мина през обрати и късна драма в 30-ия кръг на Висшата лига.

"Артилеристите", преследващи първа титла от 2004 година, водеха в резултата с 2:0, но изпуснаха аванса си, като могат да се чувстват късметлии, че не се стигна до обрат.

Голове на Габриел Мартинели и Габриел Жезус плюс безлична игра на мърсисайдци подсказаха за лесна победа за Микел Артета и компания, но Мохамед Салах през първото полувреме и Роберто Фирмино в края изравниха резултата. Освен това Салах изпусна дузпа, а вратарят на гостите Аарън Рамсдейл направи няколко великолепни спасявания.

Така Арсенал изгуби точки в битката за титлата и вече е със 73, на шест преди Манчестър Сити, който е с изигран мач по-малко. Ливърпул е осми с 44 точки. Потвърди се тенденцията Арсенал да играе много трудно на "Анфийлд", като няма победа там от 2012 година.

"Артилеристите" удариха своя съперник още в осмата минута, когато Марит Йодегор и Букайо Сака опитаха двойно подаване, а при втория пас се намеси Върджил Ван Дайк. По този начин обаче нидерландецът даде перфектна асистенция на Габриел Мартинели и бразилецът технично прати топката покрай Алисон за 1:0.

В 28-ата минута резултатът стана 2:0, след като Габриел Жезус реализира втория си изгоден шанс в мача. Бившият играч на Манчестър Сити получи центриране от сънародника си Мартинели от левия фланг и бе точен с глава.

В 34-ата минута Могамед Салах бе изведен зад защитата и излезе очи в очи с Аарън Рамсдейл, но последвалият удар бе много разочароващ.

С голяма доза късмет мърсисайдци все пак се върнаха в мача в 42-ата минута. Къртис Джоунс проби по левия фланг и подаде на Диого Жота, който пък отклони за Джордан Хендерсън. Английският национал направи нескопосано отиграване, което се превърна в асистенция на Салах и егитпянинът вкара от лесна позиция.

В 52-ата минута Ливърпул получи правото да изпълни дузпа след контакт между Роб Холдинг и Диого Жота, които бяха с гръб към вратата. Зад бялата точка застана Мохамед Салах и за втори пореден път не успя да уцели вратата.

Пет минути по-късно Арсенал отново оцеля. Салах получи на далечната греда и стреля силно, за да последва важно спасяване на Рамсдейл.

Ливърпул имаше още един златен шанс да изравни в 81-ата минута. Салах изведе резервата Дарвин Нунес сам срещу вратаря и той бе надигран от вратаря Рамсдейл след удар по земя.

Устремът на мърсисайдци даде резултат в 87-ата минута. Джордан Хендерсън подаде Трент-Александър Арнолд, който с лекота преодоля Олександър Зинченко и центрира меко, а на далечната греда Роберто Фирмино с глава прати топката във вратата за 2:2.

В продължението на срещата Ливърпул продължи да атакува и последователно удари на Александър-Арнолд и Салах прелетяха над вратата. В 95-ата минута Рамсдейл направи още едно изумително спасяване след шут на египтянина. Малко след това английският страж отрази по невероятен начин и удар на Конате.