ЦСКА отново не пропусна да запази аванса си спрямо Лудогорец в Първа лига, побеждавайки Славия в квартал Овча Купел с 2:0.

Срещата между двата столични съперника бе много напрегната, но "червените" дочакаха своите моменти в средата на второто полувреме, когато вкараха два гола за пет минути. Автори бяха Мено Кох и Дюкенс Назон.

Така ЦСКА събра актив от 63 точки и продължава да води с четири на Лудогорец, пет кръга преди края на редовния сезон. Славия остава на седмата позиция с актив от 38 точки.

Наставникът на домакините Златомир Загорчич реши да заложи на 47-годишния Георги Петков на вратата и така той подобри собствения си рекорд, за най-възрастен играч в елитния ни футбол.

Снимка: Bulphoto

Петков отново опита да се превърне в главно действащо лице в срещата след няколко конфликта с противникови играчи и "червената" публика. Именно неговото поведение бе единственото интересно през скучната първа част, с изключение на един отменен гол на "белите".

Случи се в 33-ата минута, когато Галин Иванов стреля от далечна дистанция и топката рикошира в Мено Кох преди да влети във вратата. След разглежда с ВАР съдията отсъди засада на Ахмед Ахмедов, който бе близо до Кох и според отсъждането влияе на играта, пречейки на видимостта на Густаво Бусато.

Втората част бе далеч по-интересна и това се потвърди в 55-ата минута. Гол на Дюкенс Назон бе отменен също заради засада след дълго разглеждане с ВАР.

Това не смути "червените" и те стигнаха до попадение в 62-ата минута. Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар и на близката греда Мено Кох се извиси, за да прати топката с глава във вратата за 1:0.

В 67-ата минута Славия си усложни задачата още повече, като ЦСКА направи бърза атака по десния фланг и Хайнц даде втора асистенция, този път към Назон, който вкара от лесна позиция.

До края на мача ЦСКА имаше един шанс за трето попадение в 89-ата минута. След центриране на Гарсес, Браян Морено стреля с пета, но не намери целта.