Ливърпул ще бъде лидер в класирането на Премиър лийг и след седмия кръг, след като спечели с 1:0 като гост на Кристъл Палас. Така мърсисайдци поне временно се откъснаха на четири токи от Манчестър Сити и Арсенал, които играят по-късно днес мачовете си.

Диого Жота бе футболистът, осигурил трите точки за "червените" в съботния следобед в Лондон. Португалецът се възползва от грешка в защитата на домакините, избяга между двама играчи на Палас и вкара след пас отляво на Коди Гакпо в 9-ата минута.

Кристъл Палас бе вкарал след по-малко от 30 секунди игра в началото на мача, ала попадението на Еди Нкетия не бе зачетено заради засада.

Ливърпул продължи тенденцията да не губи в последните си 143 шампионатни мача, в които води на почивката (130 победи и 13 равенства). Но същевременно даде жертва, тъй като Алисон Бекерн напусна контузен 10 минути преди края.

Бразилският вратар получи травма в областта на бедрото и излезе, а Витежслав Ярош записа дебюта си за клуба.

Палас е осемнадесети, точно под чертата на изпадащите, с 3 точки и без победа в 7 двубоя.