Ливърпул постигна неочаквано трудна побед над Ред Бул Залцбург във втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига - 4:3 на "Анфийлд".

Развоят на срещата беше фантастичен за неутралния зрител, тъй като мърсисайдци някак си успяха да пропилеят три гола аванс, които постигнаха още през първото полувреме.

Бойкият тим на австрийците, който преди две седмици отнесе Генк с 5:2, доказа, че не трябва да бъде отписван в тазгодишия турнир. Успя да се вдигне след демотивиращо 0:3, в което мърсисайдци играха на своето обичайно силно ниво в атака. Само че в края на полувремето и след почивката защитата на Юрген Клоп тотално се провали и подцени съперника. Все пак победен гол на Мохамед Салах в 69-та доведе до логична развръзка. Все пак това бе някаква реакция за шампионите в надпреварата след загубата от Наполи в първия кръг.

Ливърпул поведе в 10-та минута, когато Садио Мане направи страхотно двойно подаване с Роберто Фирмино и прокара топката под вратаря Станкович.

Вторият гол за мърсисайдци дойде в 25-та минута след комбинация между двамата флангови защитници. Александър-Арнолд пусна остро центриране към Робъртсън и последният отблизо не сгреши.

В 36-та минута Мохамед Салах направи 3:0 след грешка на вратаря на гостите и всичко изглеждаше решено.

Само че три минути по-късно кореецът Ван Хе-Чанг направи за смях Върджил Ван Дайк и разстреля Адриан от близка дистанция.

Второто полувреме също започна по страхотен начин за австрийците. В 55-та минута японецът Такуми Минамино с удар от воле направи 2:3, а защитата на Ливърпул се представяше все по-зле.

Ситуацията за мърсисайдци ескалира в 60-та минута, когато резервата Ерлинг Холанд вкара четвъртия си гол в турнира - този път на празна врата след пас на Минамино.

В 69-та минута Мохамед Салах върна увереността на Ливърпул с второто си попадение в мача. Той получи добър пас от Фирмино, който му асистира с глава.