Ливърпул се върна на първото място във Висшата лига, което бе отнето от клуба за само около два часа.

Мърсисайдци направиха очакваното - биха Бърнли с 3:1 у дома, но това не се случи толкова убедително, колкото резултатът показва.

А причината бе най-вече в отношението на Ливърпул в голяма част от мача. То бе леко високомерно, заради което домакините можеше и да платят висока цена.

Но изненада в крайна сметка нямаше, а Ливърпул по прекрасен начин отбеляза най-посетения мач в историята на "Анфийлд". Днес бе открита новата трибуна, а това означаваше, че на мача присъстват рекордните 59 896 зрители.

Те избухнаха в радост в 31-ата минута, когато вратарят на Бърнли увисна, а Диого Жота се разписа с глава.

Снимка: Getty images

Но наивното поведение на Ливърпул се забеляза още в края на първата част, когато мърсисайдци допусната от нищото Бърнли да изравни. Центриране от корнер, при което Дара О'Шей отправи страхотен удар с глава, превърнал се в гола за 1:1.

Ливърпул започна вихрено втората част и постигна своето, като в атака с три двойни рикошета, топката някак достигна до Луис Диас, който от няколко метра разстояние се разписа за 2:1, а повторното повеждане бе последвано от нови разсеяни минути за домакините.

Те позволиха на Фофана да достигне до две чисти ситуации, при които Бърнли напълно заслужаваше да стигне до изравняването, но това не се случи.

Стреснат от двете положения, Ливърпул бързо вкара трети гол чрез Дарвин Нунес и реши мача си, а с това си върна първото място.

Мърсисайдци имат 54 точки, с две повече от Манчестър Сити и пет повече от Арсенал, но пък с мач повече от двата си преследвача.