Лудогорец оформи своя Златен требъл, печелейки и Суперкупата на България. Това се случи след драматична победа над ЦСКА 1948 с дузпи, след 1:1 в редовното време и 4:2 при изпълнението на 11-метровите удари.

Мач, който по трябваше да се играе преди осем месеца, преди старта на сезона, но след редица отлагания се проведе преди началото на пролетния дял от шампионата.

На стадион "Ивайло" във Велико Търново се изправиха спечелилият дубъл Лудогорец и финалистът от турнира за Купата - ЦСКА 1948, като в крайна сметка разградчани спечелиха своя трети требъл в историята.

За шампионите това бе трета поредна и общо седма Суперкупа, а след 2012-а и 2014-а, десет години по-късно Лудогорец спечели и третия си требъл.

Сблъсъкът започна отлично за тима на Лудогорец, който още в десетата минута получи правото да изпълни дузпа, след като Джонатан изпусна, а след това фаулира своя сънародник Кайо Видал в наказателното поле.

С изпълнението се нагърби централният бранител Оливие Вердон, който вече получи шанса да бие няколко дузпи през сезона, а макар ударът му да не бе от най-блестящите, той все пак влезе във вратата за 1:0.

Снимка: Bulphoto

Странно или не, до почивката ЦСКА 1948 бе отборът, който имаше по-добрите шансове за гол, но такъв не падна и Лудогорец се оттегли с гол аванс.

А втората част започна ужасяващо за тима на ЦСКА 1948, който още с настъпването на 47-ата минута остана с човек по-малко на терена.

Ужасяващо завръщане в игра след 9 месеца отсъствие заради травма на Джонатан. Първо той направи дузпата, а след това извърши нарушение, удряйки с лакът свой опонент, което накара Георги Кабаков да му покаже втори жълт картон.

Сякаш фактът, че е с човек повече на терена и комфортно владее топката и случващото в мача, тотално успокои играчите на Лудогорец, а това им струваше скъпо.

ЦСКА 1948 успя да изравни, като след корнер Ивайло Чочев по брилянтен начин отклони топката с пета към малкото наказателно поле, а там Пишчевич от няколко метра вкара за 1:1.

До края Лудогорец се хвърли в атака и имаше няколко отлични шанса за гол, а Якуб Пьотровски разтресе гредата с мощен шут. Гол обаче не падна, а както повеляват правилата на мача за Суперкупата, продължение тук няма, а двата отбора директно преминаха към изпълнението на дузпи.

В тях първи пропуск направи Бирсент Карагерен от ЦСКА 1948, но веднага след него Якуб Пьотровски от Лудогорец също пропусна своето изпълнение.

Ключовият момент в дузпите дойде при 3:2 в полза на Лудогорец, когато Реян Даскалов уцели страничната греда, а след него Оливие Вердон изпълни втората си дузпа в мача - този път далеч по-категорично, за да донесе Суперкупата за разградчани.