Пълно унижение.

Това е най-подходящото словосъчетание, с което може да се опише действията на играчите на "Ливърпул" срещу тези на "Рома" в полуфиналния им двубой на "Анфийлд" от Шампионска лига. Но от уравнението трябва да извадим 10 минути.

Мърсисайдци победиха с 5:2 и за пореден път стреснаха европейските грандове със смъртоносната си атака. Но им дадоха надежда с колебание в защита.

Водени от Мохамед Салах, играчите на Клоп изнесоха спектакъл на "Анфийлд" и поведоха с 5:0 на римските "вълци".

В последните 10 минути обаче дадоха надежда за ново чудо, след като допуснаха две попадения. Римляните ще мечтаят за нов обрат от три гола пасив. Шампионската лига упорито се превръща в холивудска продукция.

Снимка: БТА

"Ливърпул" бе неудържим, а Мохамед Салах - още повече. Египтянинът разказа играта на бившите си съотборници с два гола и две асистенции, и показа още класа, като не се израдва на попаденията. Само че после отборът му символично се извини с два допуснати гола.

Грандът от Рим бе в тотален нокаут, но Един Джеко го събуди с гол, а после дузпа донесе надеждата за нов подвиг. А когато си го направил срещу "Барселона", не бива да бъдеш отписван срещу никого.

И въпреки невероятния развой на "Анфийлд", шоуто бе откраднато от Салах. Египтянинът за пореден път вършеше вълшебства по терена. Вкара два изумителни гола и подаде по конец за още два.

Снимка: БТА

Логично "Ливърпул" започна по-активно двубоя, но първата добра възможност бе пред "вълците".

В 19-а минута Александър Коларов отправи един от своите страховити маркови удари отдалеч, а Лорис Кариус едва успя да отклони топката преди тя да срещне горната греда.

След 25-а минута Садио Мане направи два фрапантни пропуска. Първо се откъсна зад защитата с бясна скорост, но прати топката много над вратата, след като се озова сам срещу вратаря. В следващата атака сенегалецът не уцели топката добре от перфектна позиция, въпреки че около него нямаше противников футболист.

Снимка: БТА

Малко след това и вратарят на гостите Алисън се прояви, спасявайки опасен удар на Салах.

В 36-а минута обаче египтянинът взриви публиката за пореден път. Той вкара фамозен гол с перфектен шут от границата на наказателното поле.

Две минути по-късно гредата спаси "Рома". Деян Ловрен след центриране от корнер я нацели след удар с глава. После дойде и нова намеса на Алисън, който парира удар на Джорджиньо Вайналдум.

Снимка: БТА

Точно, когато започваше продължението на първата част, Салах отново показа гениалност. Нападателят бе изведен зад защитата, благодарение на изумителната си скорост и прехвърли технично Алисън, който плонжира. Направи го с такава лекота, сякаш това не е полуфинал в Шампионска лига. Не се израдва и за двете попадения срещу бившия тим.

В 56-а минута резултатът вече бе 3:0. Садио Мане се реабилитира за пропуските си, след като се възползва от перфектна асистенция на Салах. "Рома" бе в нокдаун.

Снимка: БТА

В 61-а египтянинът повтори упражнението, но този път адресатът бе Роберто Фирмино. Бразилецът направи резултата и 5:0 осем минути по-късно. Това се случи след центриране от корнер.

Последните 10 минути обаче бяха за преобразения "Рома".

В 81-а минута "вълците" все пак стигнаха до попадение и отново автор бе Един Джеко. Той получи зад защитата и с лекота овладя на гърди, преди да преодолее Кариус.

Три минути по-късно гостите получиха заслужена дузпа за игра с ръка на Джеймс Милнър. Диего Пероти реализира с хубаво изпълнение и намали на 2:5.

Реваншът е след седмица на друг магичен стадион - "Олимпико". Вероятно ни очаква и магичен мач.