"Славия" се класира на първия си финал за Купата на България след седем години пауза.

Най-старият столичен клуб победи "Ботев" (Пловдив) с 1:0 на "Васил Левски" и с общ резултат 2:2 чрез голове на чужд терен отстрани своя съперник.

В срещата обаче имаше спорни обстоятелства, тъй като съдията Станислав Ставров отмени редовен гол на гостите и освен това не им даде дузпа.

Срещата, която бе с огромен залог, се изнерви значително през второто полувреме заради отсъжданията и феновете на "Ботев" показаха своето недоволство.Първото полувреме бе много скучно за неутралния зрител. Двата тима заложиха на единоборствата в центъра на терена и рядко упражняваха натиск в половината на съперника.

Втората част започна с много по-високо темпо и пред двата тима се отвориха повече възможности за реализиране на попадение.

Първото добро се откри пред Стефан Велков в 54-а минута, след като централният защитник не успя да уцели добре топката непосредствено пред вратата на Чворович.

Малко след това и "жълто-черните" имаха своя шанс. Жоао Пауло се озова очи в очи с Георги Петков, но опитният страж спаси последвалия удар.

В 65-а минута "белите" получиха правото да изпълнят дузпа. Пламен Димов събори Ивайло Димитров в наказателното поле, след като посегна несъобразено за една топка. Потърпевшият се нае с изпълнението и реализира с прецизен удар.

Малко след това пловдивчани сериозно бяха ощетени. Стивън Петков бе изведен зад защитата и реализира, но преди това му бе свирена засада. Повторенията показаха, че нападателят е покрит. Отсъждането вбеси феновете, които накачиха оградата пред техния сектор. За щастие не се стигна до ексцесии.

В 84-а минута "канарчетата" имаха и основателни претенции за дузпа при ситуация, подобна на тази в тяхното наказателното поле. Стефан Велков изрита Жоао Пауло, но съдията Станислав Ставров не наду свирката. Това отново вбеси бултрасите.

Техните футболисти обаче не сториха достатъчно, за да отбележат и отпаднаха от надпреварата.

На финала "Славия" очаква победителя от сблъсъка между ЦСКА и "Левски". "Сините" спечелиха първия мач с 2:0 и утре излизат да пазят аванса си на реванша.