Локомотив (Пловдив) е първият осминафиналист в турнира за Купата на България. "Смърфовете" откриаха 1/16-финалната фаза на надпреварата с гостуване в Бургас на третодивизионния Черноморец, като очакванията бяха пловдивчани да се справят далеч по-лесно с "акулите", но в крайна сметка се нуждаеха от продължения и дузпи. 90-те минути завършиха при резултат 1:1, в двете продължения от по четвърт час голове също не паднаха, а при изпълненията от 11 метра гостите ликуваха след 4:2.

Попадения преди почивката нямаше, а рано през второто полувреме Хуан Переа даде гол аванс на гостите, след като бе изведен с прехвърлящ пас зад защитата и вкара във вратарския ъгъл за 1:0 в 51-ата минута.

Това очаквано доведе до активизиране в редиците на бургазлии, които в остатъка от второто полувреме надиграха елитния си съперник. Станислав Маламов, който е носител на трофея с ЦСКА, направи пропуск в 65-ата минута, а в 78-ата "акулите" заслужено изравниха. Тодор Чаворски центрира от фаул, а Живко Петков засече топката с глава, за да я прати в мрежата - 1:1.

В продълженията единствената добра ситуация бе за домакините, когато Димо Бакалов стреля с глава, но над напречната греда на съперника.

А при дузпите Черноморец вкара само два пъти, след като Чаворски нацели греда, а Кристиан Томов отрази удара на Маламов. Точни за домакините бяха Петков и Михаил Михов, който вкара зрелищна "Паненка".

Точнои изстрели на Хуан Санчес, Христо Иванов, Ефе Али и Ивайло Иванов обаче бяха достатъчно за Локо. Единственият пропуск на "черно-белите" на "Лазур" бе на Ангел Лясков, чието изпълнение бе меко казано несериозно, особено предвид статута му на национал на България.