Локомотив (Пловдив) се върна към победите след два поредни кръга без успех. "Смърфовете" на Любослав Пенев взеха трите точки при гостуването си на Берое в Стара Загора, което бе спечелено с 2:0 благодарение на два гола през второто полувреме.

Победата е втора за пловдивчани в четири мача в родното първенство през новия сезон. Те започнаха с успех срещу Арда, после направиха равенство в градското дерби с "Ботев" и загубиха домакинството си на "Левски".

Дебютен гол на френското крило Жулиен Лами откри резултата тази вечер. 24-годишният футболист, пристигнал в Пловдив от словенския Мура, засече с глава от няколко метра центриране от лявото крило, за да изведе своя тим напред - 1:0 в 58-ата минута.

Две минути преди края и Христо Иванов се разписа от сходна ситуация за 2:0. Отново центрирана от левия фланг, но след разбъркване във вратарското поле, бившият младежки национал се разписа с крак.

След четири кръга Локо има 7 точки с колкото е и Берое.