Локомотив Пловдив и Етър завършиха наравно 1:1 в първата среща от 19-ия кръг на родния футболен шампионат.

Срещата в Пловдив бе разделена на две полувремена - в първото домакините, които бяха абсолютен фаворит за крайния успех, доминираха, а във втората "болярите" на Александър Томаш се вдигнаха и стигнаха до равенството.

Това беше втори пореден позитивен резултат за великотърновци, след като през миналата седмица те направиха 0:0 с Левски. За "смърфовете" това беше перфектен шанс да се настанят на второто място преди дербито между Лудогорец и ЦСКА. Те обаче го пропуснаха.

Равенството ги оставя на третото място с актив от 38 точки, докато Етър е последен с 13, колкото има и Славия.

Първата истински добра ситуация в мача дойде в 24-ата минута, когато футболист №1 на България Димитър Илиев пое топката в наказателното поле и стреля, но гредата го спря за поредно попадение.

В 43-ата минута Локомотив поведе. След центриране на Бирсент Карагерен от десния фланг Георги Минчев отправи силен удар с глава, а вратарят Христо Иванов се подхлъзна и не можа да се намеси - 1:0.

В 62-ата минута Етър имаше перфектен момент пред себе си да изравни резултата. След центриране от корнер на далечната греда Венелин Филипов стреля с глава, но нацели страничната греда.

"Болярите" владееха повече топката в тези минути и заслужено стигнаха до изравняване в 70-ата. Симеон Мечев центрира от фаул и Пламен Крачунов изпревари защитниците, за да накаже бившия си клуб, засичайки топката с десния си крак - 1:1.

Малко след това съдията пощади Лукас Масуеро от домакините, като не му показа червен картон. Защитникът в яда си опита да изрита съперник без топка, а смекчаващото обстоятелство бе, че не го уцели. Вместо това червен картон получи играч на гостите. Здравко Илиев беше изгонен с втори жълт картон, след като напсува рефера заради друг удар без топка от играч на домакините.

До края на мача Локомотив с човек повече не успя да създаде изгодни ситуации, с които да стигне до победата.