Купата на Германия остана без присъствие извън Бундеслигата.

Байер (Леверкузен) елиминира четвъртодивизионния Саарбрюкен след победа с 3:0, приключвайки приказката на аматьорите, които отпадат в полуфиналите на втората по сила надпревара в немския футбол за четвърти път в историята си.

Другият полуфинален мач е утре и противопоставя Байерн (Мюнхен) и Айнтрахт (Франкфурт), които ще излъчат съперника на "аспирините".

Гостите поведоха още в 11-ата минута, когато Муса Диаби откри резултата. Той отбеляза от няколко метра след центриране от средата на терена на Керем Демирбай за 1:0. По-малко от 10 минути след това Демирбай асистира и на Лукас Аларио, този път от левия фланг, а Аларио също вкара от малко разстояние - 2:0.

След почивката Демирбай направи хеттрик от голови подавания, като този път изработи попадения. Този път той подаде на резервата Карим Белараби, а той стреля безпогрешно точно под гредата за 3:0 в 58-ата минута, за да убият интригата окончателно.

Полуфиналите от турнира за Купата се решават в един мач.