Фиорентина отстрани Базел и отиде на финал в Лигата на конференциите след уникална драма в Швейцария в реванша.

Тимът от Флоренция бе загубил с 1:2 на свой терен и изглеждаше, че отборът, отстранил българския ЦСКА още през есента в надпреварата, ще играе финал.

Но два гола на Нико Гонсалес върнаха нещата в пълен баланс, като попадението на Зеки Амдуни за домакините направи 1:2 в редовното време.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

В продълженията драмата бе пълна. Привърженик на гостите получи пристъп и бе откаран с линейка в болницата, а играта бе спряна за близо десет минути. Напрегнати мигове, но изглежда фенът е добре, поне според първите информации.

Заради този инцидент бяха назначени и 11 добавени минути, а в деветата от тях Антонин Барак вкара отблизо - 1:3!

Чешкият национал бележи за първи път в турнира през сезона, но в какъв момент само!

Така екзекуторът на ЦСКА няма да играе финал, а там отива Фиорентина.

На 7 юни сблъсъкът за трофея в Прага ще е срещу Уест Хем, който по-рано елиминира с 1:0 като гост и 3:1 общ резултат нидерландския АЗ Алкмаар.

Финалът е пропит с романтика.

Фиорентина е на финал в европейски клубен след 33 години пауза, а Уест Хем - за първи път от 47 сезона.

А Италия мечтае за требъл.

Интер ще играе срещу Манчестър Сити за трофей в Шампионската лига, а Рома ще срещне Севиля на финала в Лига Европа.