Лудогорец очаквано загуби с 0:2 от италианския Интер в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

Така грандът от Милано взе решителен аванс преди реванша и за първи път ликува на родна земя от общо трите си визити тук в историята.

Българският шампион се държа равностойно срещу доста по-класния съперник през доста големи периоди от мача. Разградчани обаче залагаха предимно на играта си в отбрана и не успяха да създадат голово положение за всичките 90 минути.

Разградчани дори отправиха само един удар по посока на италианската врата, при това неточен и от доста сериозна дистанция. Поведение, което не сме свикнали да гледаме от Лудогорец при предишни негови мачове срещу големи европейски тимове.

Интер от своя страна излезе без голяма част от титулярите си, но въпреки това постигна своето, най-вече с вдигането на оборотите през втората част. В нея, освен двата гола, италианците нацелиха и две греди.

Кристиан Ериксен откри в 71-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а в последните секунди системата ВАР, която днес за първи път видяхме по нашите терени, помогна на рефера да отсъди дузпа. От 11 метра Ромелу Лукаку реализира гол - 0:2.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: BulFoto

Първото полувреме в Разград не бе особено интригуващо, като премина спокойно и без много интересни ситуации.

Гостите от Италия започнаха изключително агресивно, с цел да си улеснят мача още в началните минути. Бираги имаше шанс да стори това, но ударът му от близка дистанция срещна тялото на бранител в зелено и излезе в корнер.

Постепенно Лудогорец успя да изравни играта, а до края на полувремето нямаше особени емоции пред двете врати.

Интер все пак изглеждаше малко по-опасният тим, но родният шампион изигра чудесни 45 минути в защитен план. Италинските играчи не стигнаха до нова чиста ситуация.

От своя страна Лудогорец дебнеше на контраатака, но бързите крила на родния тим бяха обезличени от отбраната в "синьочерно".

Италинците започнаха доста активно второто полувреме, а това бързо даде резултат.

В 50-ата минута Алексис Санчес нацели страничната греда след техничен удар с пета. Прекрасното отиграване на чилийския национал подсказа, че италианците са твърди решени да вземат този мач, а след гредата последваха още няколко опасни удара.

Натискът се увеличаваше, а Пламен Илиев трябваше да показва страхотните си умения, спасявайки удар на Ериксен от границата на наказателното поле.

Малко по-късно Антонио Конте пусна в игра и Ромелу Лукаку, което направи задачата на разградската отбрана още по-трудна.

С оглед на случващото се на терена, логичният гол за Интер дойде в 71-ата минута. Вкара го Кристиан Ериксен след поредната прекрасна атака на италианците.

Той отбеляза с удар от границата на наказателното поле, след пас на влезлия малко по-рано Лукаку. Така датчанинът запази традицията да вкарва при европейския си дебют с всеки свой нов тим.

Ериксен бе във вихъра си в тези минути, защото още в следващата атака пропусна да удвои, нацелвайки напречната греда.

Лудогорец от своя страна продължаваше да е доста безличен в атака, като първият удар на родния тим дойде едва в 68-ата минута на мача. При това той бе неточен и от доста далечна дистанция.

С подобно поведение в атака, разградчани нямаше как да затруднят опитната и класна отбрана на италианците, която нямаше от най-тежките вечери през сезона.

Все пак резултатът 0:1 даваше и малко надежда на разградчани, но те не успяха да го удържат.

В даденото от съдията продължение системата ВАР се намеси решително, когато помогна на главният рефер да отсъди дузпа за игра с ръка на Абел Анисе, която му убягна в реално време.

Зад топката застана Ромелу Лукаку и не сбърка, с което до голяма степен обезсмисли сблъсъска.

Реваншът е след седмица на "Сан Сиро", но шансовете - очевидно - не са големи. Няма и как да е различн, защото още според предварителните прогнози Интер бе големият фаворит в сблъсъка.