Лудогорец отпада от Европа след тъжно 0:4 като гост на Тотнъм, с което вече има четири поражения в четири мача от групата си.

Дори на теория българският шампион (с нула точки) няма как да е сред първите два тима в групата - английският тим и Антверп са с 9 т. и са недостижими.

А и, реално погледнато, не е ясно на какво може да се надява Лудогорец с такова представяне и в оставащите два мача. Това в Лондон не бе просто загуба от един много силен съперник, макар и излязъл без няколко основни играчи.

Първенецът на България не отправи нито един удар към вратата на домакините. Не направи нито една опасна атака и - което вече е конфузно - негов футболист влезе само веднъж с топка в краката в наказателното поле на Тотнъм.

Снимка: AP/БТА

В края статистиките бяха просто нереални - 20 на 0 удара за англичаните, 6:1 корнера, владеене на топката 63 срещу 37 процента... Надиграване тотално, при това без да се налага на "шпорите" да излизат от първа скорост.

На моменти бе и унизително - капитанът, резерва в мача, Хари Кейн и мениджърът Жозе Моуриньо два-три пъти бяха показвани край тъчлинията. Почти заспали, гледащи с отегчение. Достатъчно показателно за интригата в срещата.

Жозе смени вратаря си Джо Харт десетина минути преди края, който реално не докосна топката ни с крак, ни с ръка. Влезе 19-годишният Харви Уайт, който никога не бе играл в професионалния футбол.

Обективно, Лудогорец имаше кадрови проблеми, няколко футболисти минаха през карантина след прекаран ковид, но... Въпреки това да изглеждаш чак толкова неравностоен, не е особено приятно.

Два гола на Винисиус предопределиха нещата рано-рано, но бе ясно, че след почивката попадения може да има пак само в едната врата. Просто единият отбор опитваше, а другият седеше в своето поле и не опитваше да мине центъра.

Хари Уинк вкара гол, който може да варира в определенията между "шедьовър" и "гаф" - с удар от 40 метра, от тъчлинията, прехвърлил доста конфузно националния ни вратар Пламен Илиев. Още един момент, който никой в Разград няма да иска да си спомня от този мач.

Лукас Моура довърши Лудогорец с четвърти гол, въпреки че Тотнъм играеше на ходом.

Трудно за оправдаване като разлика в класите между лидера в класирането у нас и този в Англия, независимо колко сериозна е пропастта между футбола тук и този там.

В последните два мача с ЛАСК у дома и Антверп навън, шампионите нямат какво да губят и могат да играят за честта си.