Лудогорец за пореден кръг не впечатли и не показа шампионско представяне, но все пак успя да вземе ценни три точки в битката за титлата.

Разградчани победиха предпоследния Хебър като гост с 3:1, но успехът не дойде никак спокойно.

До последната 94-а минута преднината на шампионите бе само гол, а домакините натискаха с всички сили в опит да изравнят и непрестанно изсипваха топката в наказателното поле.

Лудогорец обаче удържа, а в последната секунда вкараха и трети гол на празна врата, когато стражът на Хебър бе в противниковото наказателно поле, опитвайки да помогне при играта с глава.

А в началото на мача нищо не предвещаваше подобна интрига в края, защото за 40 минути Хебър почти не мина центъра, а Лудогорец с лекота създаваше положения пред домакинската врата.

Спас Делев откри след чудесна комбинация в 22-ата минута. Логичен гол, защото още преди него разградчани пропуснаха няколко чисти шанса, а и тяхно попадение бе отменено заради засада.

И вместо Лудогорец да се оттегли на почивка с няколко гола аванс и решен мач, Хебър успя да изравни с първата си атака в 44-ата минута.

Арсенио Валпорт се откъсна зад отбраната и вкара за 1:1, а макар в първия момент голът да бе отменен, преразглеждане с ВАР показа, че нидерландският нападател е в редовна позиция.

Това бе първият гол за Хебър след завръщането на тима в Пазарджик.

С началото на втората част Лудогорец отново натисна своя опонент, създаваше положение след положение, а в 70-ата минут най-ниският на терена - Спас Делев, вкара гол с глава за 2:1 в полза на гостите.

Доста странно, но след този гол Ивайло Петев направи няколко дефанзивни смени, а разградчани започнаха да бранят крехката преднина, което можеше да им изиграе лоша шега.

Хебър, който до този момент почти не минаваше центъра, започна да изиспва топката в наказателното поле и да създава карамболи, от които всичко можеше да се случи.

От подобна ситуация бе и последната възможност за домакините, но отбраната на Лудогорец открадна топката и след бърза атака, Игор Тиаго вкара на празната врата.

Така преди мача на ЦСКА срещу Спартак (Варна) по-късно днес, Лудогорец е на една точка от "червените", а пък Хебър е с четири пункта пред последния Спартак.