Шампионът на България Лудогорец завърши лятната си подготовка с убедителна победа. Разградчани надвиха австрийския ЛАСК (Линц) с 3:0, за да приключат успешно тренировъчния си лагер в Австрия.

Двата тима се срещнаха за общо трети път, след като миналата година премериха сили в груповата фаза на Лига Европа, където изиграха два мача.

Кирил Десподов откри резултата след 20 минути футбол, когато отбеляза на празна врата. Националът бе изведен на тази позиция от Каули Оливейра, който отклони към крилото, след като бе останал сам срещу вратаря.

Каули записа втора асистенция в 37-ата минута, когато подаде на Пиерос Сотириу и той вкара за 2:0, а пък третото попадение бе дело на Клауди Кешерю, направил 3:0 точно десет минути преди края.

"Орлите" започват похода си към групите на Шампионската лига на 7 юли срещу Шахтьор (Солигорск).