Лудогорец ще завърши редовната част от сезона в Първа лига като лидер в класирането.

Това стана ясно след успеха на шампионите с 2:0 над Ботев (Пловдив) на новооткрития нов дом на "канарчетата".

Така след 30 изиграни кръга, с актив от 74 точки Лудогорец ще влезе в решителната плейофна фаза като лидер. Въпросът е с каква преднина, като това ще стане ясно след утрешния мач на изоставащия към момента с четири точки ЦСКА, който приема Ботев (Враца).

Тази вечер Лудогорец успя да реши всичко в мача със силното първо полувреме, което изигра.

В него разградчани вкараха и двете си попадения и въпреки няколкото чисти шанса, които Ботев имаше през втората част, "канарчетата" така и не върнаха интригата в този двубой.

Феновете на домакините отново направиха истински празника на "Колежа", но изключително неприятната новина за тях, подобно на мача на откриването срещу Левски е, че те така и не успяха да се израдват на гол.

Снимка: БТА

Това на два пъти обаче направиха гостите, като откриващият гол дойде в 27-ата минута, когато прекрасна атака завърши бразилецът Кайо Видал.

След гола му натискът и добрите атаки за Лудогорец продължиха, а след няколко пропуска сякаш логично падна и вторият гол, който Игор Тиаго майсторски вкара с глава в 44-ата минута.

И докато Ботев буквално бе безличен през първото полувреме, то дали заради отпускането в редиците на Лудогорец, или за подобрението в играта на домакините, втората част бе далеч по-интригуваща.

Ботев имаше своите шансове, нацели греда, а и Серджио Падт трябваш да прави решителна намеса, с което "Колежа" така и не успя да види гол на своя тим.

Трябва да отчетем, че и Лудогорец имаше своите шансове за трети гол през втората част, но разградчани демонстрираха доста колебания в отбрана, които със сигурност ще трябва да изчисти преди изключителната плейофна фаза.