Лудогорец завърши наравно 1:1 с полския Заглембе (Люблин) във втората си контролна среща от лагера в Турция.

Преди четири дни шампионите отстъпиха с 1:2 на германския втородивизионен Хановер 96. Днешният противник на разградчани е на 15-о място в полската Екстракласа.

Именно поляците откриха резултата още във втората минута, когато Филип Стражински получи топката при грешка в защитата и без да се бави прониза вратаря Симон Слуга. Последваха силни минути на разградчани, но Доминик Янков и Мануел Кафумана Шоу пропуснаха да изравнят. Това обаче направи Бърнард Текпетей 5 минути преди края на първото полувреме.

Жоржиньо догони топката до аутлинията, върна я към Текпетей, който я пое на границата на наказателното поле. След това с второто докосване я прати в мрежата. В последната минута на първата част едва не стана 1:2, но новото попълнение Франко Русо предотврати нов гол за Заглембе Любин.

Пет минути след подновяването на мача Кирил Десподов беше изведен на чиста позиция, но стражът на Заглембе Ясмин Бурич излезе напред, скъси ъгъла и посрещна топката с тяло. Стражът на поляците отново отказа Десподов, който опита за втори път да вкара в 65-ата минута. Но минута по-късно нова атака на лудогорци на два пъти можеше да завърши с голов удар, като първо Десподов след пас с пета на Игор Тиаго не успя, а след него и в удара на Нонато нямаше сила.

Бартоломей Клудка от Заглембе получи втори жълт картон, превърнал се в чeрвен в 73-ата минута, заради нарушение срещу Игор Тиаго. Но по предварителна договорка вкараха нов футболист и продължиха с 11 на терена. В 75-ата минута Диниш Алмейда можеше да изведе своите напред, но ударът му с глава беше спасен майсторски от вратаря Ясмин Бурич. Спас Делев с центриране от ляво сложи топката върху главата на новия защитник на Лудогорец. До края на мача българският отбор владееше повече топката, опита да създаде положения чрез преса и в един случай се получи, но не се стигна до решаващ удар.

Следващата проверка на лудогорци е на 25-и януари срещу сръбския гранд Цървена звезда (Белград).

Състав на Лудогорец: Симон Слуга, Франко Русо, Оливие Вердон, Дени Групер, Аслак фон Витри, Доминик Янков, Педро Нареси, Бърнард Текпетей, Жоржиньо Интима, Матиас Тисера (Серджио Падт, Георги Терзиев, Спас Делев, Игор Пластун, Диниш Алмейда, Антон Недялков, Клод Гонсалвеш, Якуб Пьотровски, Густаво Нонато, Игор Тиаго, Кирил Десподов)