Светът на футбола още осмисля видяното на "Сантяго Бернабеу" в сряда вечер, когато Реал Мадрид бе отпаднал от турнира на шампионите в 90-ата минута, а празнуваше класирането си за финал около 35 минути по-късно.

В изумителен мач срещу Манчестър Сити, "кралете" губеха с 0:1 в срещата и с два гола разлика в общия резултат, за да вкарат два пъти за около 70 секунди чрез резервата Родриго, което прати мача в продължения. Там Карим Бензема реализира дузпа и Мадрид е на 17-ия си финал в надпреварата.

Носителят на 13 купи ще срещне на 28 май в Париж Ливърпул - шесткратен първенец на Европа.

"Реал Мадрид от друга планета", крещи тази сутрин мадридският в. "Ас", като отбелязва и един факт, който не бива в никакъв случай да бъде пропускан.

Тимът на Карло Анчелоти отстрани в елиминациите три от четирите отбора с най-големи шансове да спечелят Шампионската лига, според букмейкърите преди сезона. ПСЖ (№4), Челси (№3) и Манчестър Сити (фаворит) бяха елиминирани на осминафинал, четвъртфинал и полуфинал. На финала чака Ливърпул, който пък бе... четвъртият (№2 след Сити). Реал бе пети в ставките преди старта на турнира.

"Най-великата нощ на "Сантяго Бернабеу", пише "Марка", конкурентният мадридски трубадур върху хартия. Това е цитат, каза го Анчелоти след мача и прозвуча смело. В историята на Реал има доста невероятни вечери.

Но щом и най-близките до клуба не се притесняват да потвърдят...

Наистина изумително - Мадрид обърна на "Бернабеу" ПСЖ от наглед отписана позиция с 2 гола изоставане само 30-ина минути преди края. С Челси бе още по-близо до отпадане, само на 10 минути, но пак на своя стадион се вдигна и оцеля. Сега отново арената вля сили в играчите с бели екипи за изключителен обрат срещу един невероятно силен отбор.

"Сюреалистично", пише просто и съвсем точно в заглавие френският "Екип". Но изданието намира и друг ракурс - "Какъв финал ни чака у дома, а?", като отправя поглед към 28 май, когато в Париж ще дойдат Реал и Ливърпул.

И докато Мадрид още е подвластен на емоциите и опиянението, Англия се чуди - какво отново се обърка за суперотбора на Пеп Гуардиола в този турнир?

Вече десетилетие Сити опитва да стигне до Купата с големите уши, загуби един полуфинал именно на "Бернабеу" още преди идването на Пеп в клуба, а след това отпада по невероятно драматични сценарии всяка година. През миналия сезон все пак стигна до финала, но пък там се срина и бе надигран и победен от Челси (0:1).

"Бяхме много близо, но това е футболът - призна Гуардиола. - Не играхме добре, но бяхме разумни и всичко се разви в наша полза до тези последни секунди. Знаеш, че тук винаги ще има едно-две положения в края за Реал, защото са на своя стадион и не се предават. Допуснахме лесни голове, ако трябва да търся нашата гледна точка.

Ще е много трудно да се вдигнем психологически, но няма да се откажем. Догодина отново ще преследваме този трофей с пълни сили."

Реал срещу Ливърпул, Париж...

Английските медии още от днес започнаха с романтичните препратки. През 1981 г. "червените" бият точно Мадрид на финала, точно там, в един от култовите финали на стария турнир Купа на европейските шампиони. А и случилото се преди 4 години в Киев, когато пък Реал си върна с 3:1 в друг финал на двата гиганта, контузията на Салах тогава след поясното хвърляне от Рамос, жаждата за мъст, както и начинът, по който двата тима стигнаха до финала, вече насочват погледа към един финал, който обещава много.