Локомотив (Пловдив) победи един от най-трудните си съперници в последните сезони. Носителите на Купата на България за последните две години надвиха Черно море с 2:1 у дома, след като в последните си четири мача с този тим бяха записали три загуби.

Така "черно-белите" грабнаха втора победа в рамките на няколко дни, след като по-рано през седмицата елиминираха Искра (Даниловград) в Лига Европа.

Първият удар в очертанията на някоя от двете врати в неделната вечер на "Лаута" донесе и първи гол. Той бе на сметката на домакините и бе отбелязан от Момчил Цветанов, който засече с левия крак чудесно центриране на десния бек Николай Николаев.

Георги Минчев пробва вратаря на гостите Георги Георгиев с коварен удар от фаул след 25 минути, но Георгиев изби топката, летяща към горния десен ъгъл. Осем минути по-късно равенството бе възстановено след превъзходна атака на гостите. Родриго разигра с Васил Панайотов, който от своя страна с рядко виждано по родните терени изпълнение изведе Матиас Курьор сам срещу вратаря. Панайотов намери съотборника си с пета и без да гледа, а за него не бе трудно да отбележи в обратния на Мартин Луков ъгъл.

Варненци задържаха топката повече, но не успяваха да превърнат превъзходството си във владението в нещо по-съществено.

Само три минути след началото на второто полувреме Димитър Илиев за пореден път се превърна в герой за Локомотив. Капитанът на пловдивчани и настоящ носител на наградата за "Футболист на годината" на България отбеляза за 2:1 с фантастично изпълнение от пряк свободен удар.

Лидерът на домакините матира с истинска лекота Георгиев от двадесетина метра фронтално срещу вратата. Стражът на Черно море единствено можеше да изгледа как топката се оплита в мрежата му за победното попадение на Локомотив.

"Моряците" опитаха да стигнат до точката в остатъка от мача, но не успяха да отбележат, а в заключителните минути останаха с десет души, след като Родриго бе изгонен за втори жълт картон.

След третата си победа Локо вече е на второ място с 9 точки, колкото има и първия Лудогорец. Черно море остава десети с 4 точки.