Лионел Меси бе в основата на победата на Интер (Маями) с 3:2 срещу Кълъмбъс Крю, реализирайки два гола. Третото попадение бе дело на Луис Суарес и така футболистите на Херардо Мартино спечелиха първия си трофей за сезона - Мейджър Лийг Сокър Съпортърс Шийлд.

В случая става дума за купа, която се дава на отборът, който завършва редовния сезон с най-много точки. А в случая това е Интер, защото при оставащи два кръга до края, тимът от Маями няма как да бъде изместен от първото място - към момента Меси и компания имат 68 точки, с 11 повече от втория на Изток (Кълъмбъс) и със 7 повече от Ел Ей Галакси, който води на Запад.

Лео вкара за 1:0 в последната минута на първото полувреме, а в продължението направи 2:0 с изстрел от пряк свободен удар, който влетя неспасяемо във вратарския ъгъл.

Диего Роси намали за Кълъмбъс веднага след старта на второто полувреме, но Луис Суарес се разписа с глава от границата на наказателното поле за 3:1. Домакините от Крю върнаха още един гол чрез Кучо Ернандес от дузпа, ала червен картон на Руди Камач ги лиши от надеждата да вземат поне точка от мача.

Първото място в класирането означава домакинско предимство в плейофите, както разбира се и трофея.

"Постигнахме първата си цел, сега ще се концентрираме върху това, което предстои", каза Меси.

Ако Интер спечели оставащиет си два мача, ще подобри рекорда за най-много точки в един сезон досега. Той е дело на Ню Инглънд Революшън (73 точки през 2021-а).